Opublikowany: śr, Lip 31st, 2019

Na stacji stanie biletomat

Już nie tylko przez internet i u konduktora będą mogli kupić bilety ci, którzy z Lubina wybierają się w podróż pociągiem. Na stacji wkrótce pojawi się biletomat.

– W drugim tygodniu sierpnia planujemy postawić biletomat – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Na razie pojawi się tylko jedno takie urządzenie, ale przedstawiciel KD nie wyklucza, że w przyszłości postawione zostanie kolejne.

– Będziemy obserwować, jak w praktyce sprawdza się takie rozwiązanie – dodaje Rodak.

Na razie, ponieważ na lubińskiej stacji nie ma czynnej kasy biletowej, bilety trzeba kupować u konduktora w pociągu. Niektóre kursy obsługiwane są przez nowoczesne składy Impuls 45WE, w których zamontowane są automaty biletowe z funkcją płatności zbliżeniowych.

Można też kupić bilet przez internet. W tym celu warto wejść na stronę internetową Koleo.pl, gdzie dostępne są i bilety, i rozkłady jazdy. Zakup biletu ułatwi też aplikacja mobilna Koleo. Koleje Dolnośląskie sprzedają również swoje bilety w systemie płatności mobilnych Skycash oraz przez własny sklep internetowy.

Pasażerowie zamierzający korzystać z biletów miesięcznych muszą się udać do Biur Obsługi Klienta KD – na dworcach głównych w Legnicy i Wrocławiu. Na tych dworcach można też oczywiście udać się do tradycyjnej kasy po bilet jednorazowy.

Automat do biletów, jaki można znaleźć w niektórych pociągach

Natomiast wracając z Wrocławia można skorzystać z jednego z kilku biletomatów, które znajdują się w hali dworca głównego i na zewnątrz jego budynku.

Cennik biletów i rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich z Lubina i do Lubina znajdziecie na stronie Kolei Dolnośląskich.

A wygląda na to, że lubinianie polubili podróżowanie koleją. Tylko w ciągu miesiąca łączna liczba podróżnych wyniosła ponad 40 tysięcy osób. W tym z Lubina do Legnicy podróżowało 15 tysięcy, a do Wrocławia 25 tysięcy osób. Z nowych przystanków w wioskach skorzystano do tej pory 1850 razy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..