Średnia 6.0 na koniec szkoły. Najlepsi uczniowie wyróżnieni

Najlepsi uczniowie odebrali gratulacje od prezydenta Lubina za swoje wyjątkowe wyniki w nauce. Łącznie wyróżnionych zostało 34 uczniów z wszystkich szkół podstawowych na terenie miasta. Najlepszy wynikiem, czyli średnią 6.0 mógł się pochwalić uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lubinie. Kto to taki? O tym w materiale.

To już jest w Lubinie tradycja, że wraz z zakończeniem roku szkolnego najlepsi uczniowie ze wszystkich szkół w Lubinie odbierają list gratulacyjny od prezydenta miasta Roberta Raczyńskiego. W tym roku za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe wyróżnionych zostało 34 uczniów szkół podstawowych.

Ci uczniowie, którzy zostali nominowani przez poszczególne szkoły, to są naprawdę bardzo dobrzy uczniowie, którzy maja satysfakcjonujące wyniki w nauce, sporcie, ale też i w wolontariacie czy różnego rodzaju olimpiadach – zaznacza Andrzej Pudełko, naczelnik wydziału oświaty w lubińskim magistracie.

Wśród najlepszych uczniów znalazł się Mikołaj Klimaszewski, który zakończył rok szkolny ze średnią 6.0. Poza gratulacjami najlepsi uczniowie otrzymali również drobny upominek.

Takie zauważenie i wyróżnienie młodych ludzi jest bardzo potrzebne na tym etapie życia. Mamy dzisiaj świat pełen okropieństw, przykrych rzeczy dziejący się wokół nas. Myślę, że ta młodzież zasługuje na to, żeby ich zauważyć i wyróżnić. Taka nagroda jak ta dzisiaj, pokazuje, że widzimy ich i myślimy o nich. Ich trud wkładany w naukę jest zauważalny przez samorząd i jesteśmy z nich bardzo dumni – podkreśla Tomasz Górzyński, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Lubinie.

Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. Teraz na uczniów czekają już tylko zasłużone wakacje.

Dodaj komentarz

*

code