Sprawca śmiertelnego potrącenia 15-latki oskarżony (WIDEO)

Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Nawet do ośmiu lat więzienia grozi Grzegorzowi G., który kilka miesięcy temu śmiertelnie potrącił 15-letnią rowerzystkę. Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń doszło 22 maja tego roku tuż po godz. 13. Prokurator zarzucił oskarżonemu, że, kierując ciężarowym manem na drodze szutrowej w kierunku Grodźca Małego, przekroczył obowiązującą na tej drodze prędkość 30 km/h i nie zachował należytego odstępu podczas wyprzedzania jadącej prawidłowo rowerem 15-latki. Wskutek uderzenia dziewczynka upadła na ziemię, a następnie została przejechana przez tylne koło samochodu. Obrażenia rowerzystki były na tyle poważne, że zmarła ona na miejscu zdarzenia.

Biegły z zakresu ruchu drogowego wykluczył, by do wypadku przyczyniła się choćby w niewielkim stopniu sama pokrzywdzona. – Piotr G. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W złożonych wyjaśnieniach twierdzi, że nie widział na drodze dziewczynki jadącej na rowerze, co pozostaje w sprzeczności z innymi zgromadzonymi w toku śledztwa dowodami. Oskarżony w czasie zdarzenia był trzeźwy – informuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Mężczyźnie za zarzucane przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat – dodaje.

Dodaj komentarz