Spotkanie z policjantem zakończył w więzieniu

Jechał samochodem ulicami Lubina i mijając na drodze jednego z kierowców rozpoznał w nim mężczyznę poszukiwanego przez policję. 38-latek prosto z Lubina trafił do zakładu karnego, w którym ma spędzić ponad dwa lata. To jednak nie koniec. Dodatkowe lata w więzieniu może spędzić za kolejne przestępstwo.

Jeden z lubińskich funkcjonariuszy jadąc ulicami Lubina zwrócił uwagę na mężczyznę kierującego samochodem marki Audi.

– Funkcjonariusz skojarzył wizerunek kierowcy z osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Policjant postanowić zweryfikować swoje przypuszczenia, dlatego pojechał za mężczyzną kilka ulic, a kiedy ten zaparkował pojazd, funkcjonariusz zastawił mu drogę uniemożliwiając wyjazd z miejsca parkingowego – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjant kazał mężczyźnie zostać w samochodzie i zadzwonił po wsparcie.

– Po chwili na miejscu pojawił się umundurowany patrol, który sprawdził mężczyznę w policyjnych systemach. Przypuszczenia wywiadowcy potwierdziły się. Okazało się, że 38-latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności, a także posiada zasądzony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów  – dodaje Serafin.

Mężczyzna został zatrzymany i przekonwojowany do zakładu karnego, w którym zgodnie z wyrokiem sądu ma spędzić dwa lata i cztery miesiące. Za złamanie sądowego zakazu dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych 38-latek w więzieniu może spędzić dodatkowych pięć lat.

Dodaj komentarz