Budowa stoi, bo powiat spiera się z wykonawcą (WIDEO)

Ulica Cisawa to ważny skrót komunikacyjny dla głogowian, który łączy ulicę Piłsudskiego z drogą wojewódzką. Jej remont zgodnie z umową miał dobiegać końca. Tymczasem prace dopiero się zaczynają.

Ulica Cisawa łączy jedną z głównych ulic Głogowa – ulicę Piłsudskiego z drogą wojewódzką. Droga stanowi dla głogowian ważny skrót:

 – Jest to droga, która pozwala ominąć skrzyżowanie ulicy Legnickiej i Piłsudskiego. To jest skrzyżowanie, na którym jest bardzo duży ruch i często pojawiają się tam korki – mówi członek zarządu powiatu głogowskiego, Jeremi Hołownia.

Umowa z wykonawcą została podpisana już w połowie czerwca. Jeszcze w czerwcu teren został przekazany pod budowę. Jednak po drodze pojawiły się problemy: – W wykonawcą prowadziliśmy rozmowy, ponieważ zaproponował zmianę technologii, ale nie do końca chciał wziąć za nią odpowiedzialność – mówi Jeremi Hołownia.

I to właśnie ta zmiana spowodowała, że remont utknął w miejscu. Wczoraj doszło do kolejnego spotkania wykonawcy z przedstawicielami samorządu powiatowego:

 – Uzgodniono już praktycznie wszystkie szczegóły dotyczące technologii i wykonania. W tej chwili pozostaje do ustalenia jeszcze wycena ewentualnych dodatkowych prac, które mogą się pojawić po odkryciu asfaltu – wyjaśnia członek zarządu i dodaje, że prace remontowe już się rozpoczęły.

Inwestycja zakłada remont nawierzchni drogi na odcinku jednego kilometra. Koszt to prawie 700 tysięcy złotych. Zgodnie z umową droga powinna być gotowa do połowy września.

Dodaj komentarz