Spokojniej przy Spokojnej?

Przy dwóch ruchliwych skrzyżowaniach w Legnicy stanęły nowe tablice powmiaru prędkości. Sprzęt został zainstalowany przy Wrocławskiej i Gombrowicza. Każdego kierowcę pędzącego jedną z tamtejszych dróg powita dziś czerwony napis ZWOLNIJ.

Tablice pojawiły się przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Gombrowicza (w kieruinku Iwaszkiewicza) i Wrocławskiej ze Spokojną (w kierunku Sikorskiego). – Te urządzenia do prewencyjnego pomiaru prędkości montowane są w miejscach, gdzie kierowcy nagminnie przekraczają dozwolona prędkość. I jak się okazuje, są one skutecznym narzędziem. Rozbudowa tego systemu ma na celu bezpieczeństwo mieszkańców i jest jednocześnie apelem do kierowców o bezpieczną jazdę, z odpowiednią prędkością, dostosowaną do warunków ruchu na drodze – wyjaśnia mówi Tomasz Pereta, dyrektor wydziału zarządzania ruchem drogowym legnickiego magistratu.

Tablice pokażą, z jaką prędkością jedzie samochód, a w przypadku znaczego przekroczenia – wyświetlają na czerwono napis ZWOLNIJ, naprzemiennie z symbolem znaku ograniczenia prędkości. Pomarańczowe „ZWOLNIJ” zobaczą kierowcy, którzy nieznacznie przekroczyli prędkość, a ci jadący przepisowo obejrzą zielony komunikat z podziękowaniem za bezpieczną jazdę.

To nie pierwsze tego typu tablice w nadkaczawskim mieście. Wcześniej podobne urządzenia zamontowane zostały przy ul. Jaworzyńskiej (w pobliżu ronda Bitwy Legnickiej 1241), al. Piłsudskiego (skrzyżowanie z Mazowiecką), Wrocławskiej (przed byłą biblioteką) oraz Złotoryjskiej (przed przejściem dla pieszych przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących).

Dodaj komentarz