„Spiżarnia Caritas” w Głogowie

Aby nie marnować żywności, będą odbierać ze sklepów produkty spożywcze z krótkim terminem przydatności i dostarczać je potrzebującym. To projekt „Spiżarnia Caritas”, który będzie realizowany w Głogowie.

List intencyjny w sprawie wspomnianego projektu podpisali wczoraj przedstawiciele Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Firmy ARRA group i Gminy Miejskiej Głogów.

– „Spiżarnia Caritas” to nowość, jeśli chodzi o działania dla osób ubogich, najbardziej potrzebujących, które wymagają wsparcia – mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa. – Ten projekt jest wyjątkowy, bo oprócz partnera samorządowego i społecznego uczestniczy w nim także podmiot prywatny – dodał.

Stroną prywatną w tym przedsięwzięciu jest głogowska firma ARRA group, która nieodpłatnie użyczy samochodu-chłodni. Początkowo Caritas miał podpisaną umowę z siecią Biedronka, ale już przyłączają się kolejne sklepy. Od poniedziałku do piątku samochód będzie jeździł do tych placówek i odbierał żywność z krótkim terminem przydatności. Ta trafi do Kuchni Brata Alberta przy Parafii Najświętszej Maryi Panny na os. Kopernik, gdzie znajduje się punkt wydawania żywności – czynny w poniedziałki, środy i piątki od godz. 10 do 13. We wtorki i czwartki żywność będzie zawożona do Przytuliska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach.

– Ta pomoc rzeczywiście docelowo trafi do tych najbardziej potrzebujących – podkreślił ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. – Caritas ma pod opieką także osoby, które lekko przekraczają próg dochodowy i nie mogą otrzymać pomocy z programu systemowego, ale mogą otrzymać pomoc doraźną. Właśnie tym osobom potrzebującym i rodzinom wielodzietnym ta pomoc jest przekazywana, jako konkretna pomoc żywieniowa – dodał.

Jak oszacowano, w ciągu dwóch miesięcy wartość odebranych ze sklepów produktów wyniesie około 150 tysięcy złotych.

Fot. UM w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..