Oficjalnie koncert rozpoczął się hymnem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z 2016 r. To było wielkie wydarzenie muzyczne, Kilkuset muzyków zagrało na lubińskich błoniach. Tematem koncertu były wartości uniwersalne, takie jak miłość, nadzieja, wiara. – Podeszła do mnie osoba, to były dość mocne, górnolotne słowa, ale pozwolę je sobie przytoczyć, bo dosłownie 30 sekund temu – „Ale cię chłopie duch święty natchną, bardzo dobrze, to jest uwielbienie.”. Tak, rzeczywiście tak się czuję natchniony tą energią. Tu jest kilkuset muzyków. Piękna harmonia dająca nadzieję, bardzo pozytywna, energetyczna. Utwory mówiące prawdziwych wartościach. Cóż trzeba więcej? – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor narodowej orkiestry dętej w Lubinie.
Muzykom Narodowej Orkiestry Dętej towarzyszyły chóry ale również wokaliści, również Ci z Lubina, m.in. Oliwia Stefanowska i RAZ 2 Tribute to Maanam, ale nie tylko. – Poświęciłyśmy na to, tak na prawdę cały tydzień. 8 godzin dziennie ćwiczyłyśmy na próbach. – relacjonują młode członkinie zespołu.
Goście oglądający występ wyrażają swoje zadowolenie z występu grupy artystycznej.
„Wniebodęte” to dopiero początek planów koncertowych Narodowej Orkiestry Dętej. – Plan jest prosty. Teraz mamy 200 osób. Za rok planujemy 2000, a za 2 lata zagłębia stadion – kilkanaście tys. osób i piękne uwielbieniowy koncert „Wniebodęte”. – tłumaczy Mariusz Dziubek.
Organizatorami koncertu byli: Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie, Regionalne Centrum Sportu, Miasto Lubin, TV Regionalna.pl, Diecezja Legnicka, Stowarzyszenie PAX, parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie. Patronat honorowy nad nim objął biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.