Specjalna szopka wyjątkowych dzieci

Kilkadziesiąt metrów materiału, kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni, wielu zdolnych uczniów i niezliczona ilość pracy. Hol Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych zdobi unikalna szopka bożonarodzeniowa.

Do podziwiania wyjątkowej szopki zaprasza Danuta Wantuła, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Na korytarzu szkoły specjalnej co roku wieszana jest niepowtarzalna ozdoba. Jest jedyna w swoim rodzaju, w całości wykonana przez niepełnosprawne dzieci. Na ciemnej tkaninie przedstawiono biblijnych bohaterów: Józefa, Maryję i Jezusa. Postaciom towarzyszą zwierzęta i anioł, a całość utrzymana jest w zimowej tematyce.

– Szopka bożonarodzeniowa liczy 20 lat i cały czas robi wrażenie. To chluba naszej szkoły. Szyli ją nasi absolwenci w ramach warsztatów terapii zajęciowej. Co roku w okresie świąt, pieczołowicie ją odpakowujemy, starannie odkurzamy i zawieszamy na holu – tłumaczy Danuta Wantuła, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Szkoła przy ulicy Składowej ma pod swoimi skrzydłami wielu utalentowanych uczniów. Materiałowa szopka to nie jedyne dzieło, które zdobi szkołę. Na głównym holu wystawionych jest wiele zimowych, pomysłowych dekoracji.

Fot. K. Skoczylas

Dodaj komentarz

*

code