Specjalista od kradzieży… płynów do spryskiwaczy (WIDEO)

Wyspecjalizował się w kradzieżach… zimowego płynu do spryskiwaczy. Sukcesywnie wynosił kolejne opakowania ze stacji benzynowych. W końcu 24-latka zatrzymali policjanci z wydziału prewencji lubińskiej komendy.

O sprawie powiadomił mundurowych pracownik jednej ze stacji benzynowych, który zauważył, jak mężczyzna kradnie wystawiony przed budynkiem zimowy płyn do spryskiwaczy. Na miejsce pojechał policyjny patrol.

– Mężczyzna nieświadomy, że został zauważony przez obsługę, spokojnie szedł w kierunku swojego domu. Dopiero, gdy zauważył policjantów, zaczął uciekać wyrzucając swoje łupy. Nieskutecznie, bo po krótkim pościgu został zatrzymany – informuje aspirant sztabowy Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo–śledczego i kryminalnego lubińskiej komendy zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. – Analizując zapisy monitoringu z innych stacji paliw ustalili, że to nie pierwszy przypadek, kiedy zatrzymany mężczyzna dokonał kradzieży płynów do spryskiwaczy. Policjanci udowodnili lubinianinowi kradzież, co najmniej 33 sztuk – dodaje Pociecha.

W tej sprawie możliwe są kolejne zatrzymania. 24-latkowi, który trafił już do aresztu, grozi do pięciu lat więzienia.

Dodaj komentarz