Spał na cmentarzu i piekł tam kiełbaski

Od kilku dni w nocy spał pomiędzy grobami na Starym Cmentarzu w Lubinie. Ale to nie wszystko. Palił tam ognisko, spożywał alkohol i piekł kiełbaski. Dokuczał również odwiedzającym. Przeganiany w ciągu dnia przez pracowników cmentarza i policje wracał w to samo miejsce na noc. Policjanci po raz kolejny interweniowali w jego sprawie. 25-latek usłyszy zarzuty.

25-letni mężczyzna, który od kilku dni śpi między grobami na Starym Cmentarzu w Lubinie jest utrapieniem wielu mieszkańców. Wiele razy był przeganiany z klatek schodowych. Miejscowi policjanci niejednokrotnie zatrzymywali go za liczne kradzieże. Teraz mężczyzna dokucza pracownikom Cmentarza Komunalnego przy ulicy Cmentarnej w Lubinie i odwiedzającym.

Urządził sobie legowisko następnie rozpalał sobie ognisko za każdym razem, piekł kiełbaski i smażył cebulkę. Miał przy sobie koszyk, który ukradł z biedronki i tam miał cały zapas jedzenia – mówi pracownik ochrony pełniący służbę na cmentarzu komunalnym w Lubinie.

Bezdomny mężczyzna podczas rozmowy z ochroniarzem powiedział, że będzie spał na cmentarzu, bo nie ma gdzie pójść, a między grobami nie wieje mu wiatr.

 Ten mężczyzna dziwnie się zachowywał. Wydawało mi się, że może być pod wpływem jakiś środków odurzających. Jako stróż na cmentarzu nie ma uprawnień, żeby podjąć wobec niego jakąś interwencję. A ludzie starsi boją się go. Co chwilę ktoś mi zgłasza, że on tam leży, że straszy ludzi, dokucza im – dodaje pracownik ochrony.

Pomimo wyprowadzania mężczyzny z cmentarza ten i tak wraca, wchodząc prawdopodobnie przez płot. O sprawie wie dyrektor Cmentarzy Komunalnych w Lubinie, który podjął już stosowne kroki.

Wczoraj znowu się pan pojawił. Temat został zgłoszony na policję, również na straż pożarną, żeby ugasili ognisko, które rozpalił. Pan został zabrany przez policję, czynności trwają – przekazał Artur Dubiński, dyrektor cmentarzy komunalnych w Lubinie.

Policjanci kilkukrotnie interweniowali w sprawie tego mężczyzny. Wczoraj otrzymali informację o d pracowników ochrony, że mężczyzna śpi na jednym z nagrobków, a wcześniej palił ognisko. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna ten spożywał alkohol oraz siedział przy rozpalonym ognisku przy jednym z nagrobków. Został zatrzymany – przyznaje Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

25-letni mężczyzna będzie odpowiadał za znieważenie miejsca pochówku osób zmarłych. Grożą mu dwa lata więzienia. Przypomnijmy, że Stary Cmentarz w Lubinie jest czynny od godziny 7 do 18. Później nikt z odwiedzających nie powinien w tym miejscu przebywać. W godzinach otwarcia nekropolii, odwiedzający muszą być trzeźwi. W miejscu tym nie wolno również wzniecać ognia.

Dodaj komentarz