Opublikowany: czw, Mar 26th, 2020

Przed SOR-em stanęły namioty do selekcji pacjentów (WIDEO)

Przed SOR-em Głogowskiego Szpitala Powiatowego stanęły dziś dwa namioty triażowe. Są to tzw. przyszpitalne polowe izby przyjęć, które będą służyły wstępnej ocenie zdrowia i selekcji pacjentów pod kątem zakażenia koronawirusem. Podobnych obiektów na Dolnym Śląsku jest już kilka.

W tej chwili trwa wyposażanie namiotów w odpowiedni sprzęt medyczny i przygotowywanie do pracy. Będzie je obsługiwał personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Głogowie. Wewnątrz zostały już położone podłogi, są też nagrzewnice powietrza. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie namioty powinny zacząć funkcjonować od jutra.

– W pierwszym z nich będzie wykonywana ocena stanu zdrowia pacjenta, pomiar temperatury i ocena ryzyka zakażenia koronawirusem. W przypadku podejrzeń osoba taka zostanie przeniesiona do drugiego namiotu, gdzie będzie oczekiwać na transport do szpitala zakaźnego. Jeśli natomiast ryzyko będzie zerowe, dopiero wówczas pacjent trafi do budynku szpitala – tłumaczy Ewa Todorov, rzecznik prasowy głogowskiej lecznicy.

Namioty pochodzą z zasobów Komendy Wojewódzkiej PSP, a ich rozłożeniem zajęli się głogowscy strażacy. Szpital wnioskował o nie u wojewody dolnośląskiego.

Podobnych namiotów jest w naszym województwie już kilka. Oprócz Głogowa, dwa są także we Wrocławiu oraz po jednym w Jeleniej Górze, Legnicy, Bolesławcu i Ząbkowicach Śląskich.

Materiał TV Regionalna:

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..