„Sołtys Roku 2018” z Suchej Górnej

O sobie mówi skromnie, że tylko, „scala całość”. Bez wsparcia samorządu, a przede wszystkim żony i mieszkańców niewiele udałoby mu się zrobić. A udało się sporo i to w czasie pierwszej kadencji. To Stanisław Gnat z Suchej Górnej, w gminie Polkowice, który został „Sołtysem Roku 2018” w konkursie Wojewody Dolnośląskiego.

Gala odbyła się w miniony poniedziałek w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

 – Naprawdę jestem wielce zaskoczony – powiedział nam dziś Stanisław Gnat, sołtys Suchej Górnej. – Ale jak już noc przespałem od wczoraj, to myślę sobie, że mam wielkie szczęście spotykać bardzo dobrych ludzi na swojej drodze. Mam wielkie wsparcie od burmistrza Łukasza Puźnieckiego, z powiatu od wicestarosty Krzysztofa Nestera, radnego Adama Trybki, wielkiego społecznika, który dba o wieś, jak o swoje gospodarstwo. Wiejski Ośrodek Kultury na każdym kroku mnie wspomaga, ale najważniejsza jest rada sołecka, no może prawie najważniejsza, bo nie wspominam o tym często, ale to moja żona, która bardzo mnie wspiera, na każdym kroku. Ja tylko całość scalam, tak sobie myślę.

Jak zapowiada Stanisław Gnat, niedługo będzie kolejna niespodzianka.

Nagroda „Sołtys Roku” przyznawana jest sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich osiągnięcia m.in. w organizacji inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców oraz działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

Dodajmy, że z powiatu polkowickiego wyróżniony został Mieczysław Dąbrowski, sołtys Kłębanowic, gmina Radwanice, a Wanda Janczak, sołtys Sieroszowic, w tej samej gminie, otrzymała z rąk wojewody dyplom i podziękowanie za udział w konkursie.

Fot. UR

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. mieszkanka pisze:

    Bo nasz sołtys to za cały ośrodek wiejski robi. Imprezy. potancowki wszystko on, a tamci tylko na gotowe,

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..