Sołtys przedsiębiorczy? Sołtys społecznik? Gmina wyróżniła najlepszych

Jak mało kto zna potrzeby, troski i problemy mieszkańców. Wzbudza zaufanie sąsiadów, cieszy się szacunkiem i autorytetem. To prawdziwy lider wiejski – opisują wymarzonego sołtysa przedstawiciele gminy Chojnów. Dziś wiadomo już, którzy z 23 urzędujących tam są oceniani najwyżej.

Za nami IX Święto Sołtysa w Goliszowie. Była to okazja do docenienia trudu, jaki społecznicy wydatnie pomagający w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców wsi na terenie chojnowskiej gminy wkładają w codzienną pracę Jak wyliczają urzędnicy, najstarszy z nich przyszedł na świat w 1945 roku, a najmłodszy – niespełna 30 lat temu. Urząd najdłużej sprawują Mirosława Grządziel i Ryszard Dulik, którzy w tym roku świętują 20-lecie swojej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

W tym roku już po raz drugi uroczystość była także okazją do rozstrzygnięcia plebiscytu na Sołtysa Roku 2019. Kapituła, której przewodniczył wójt Andrzej Pyrz, przyznała tytuł Zofii Pieprz, sołtysowi sołectwa Okmiany. Na tym jednak nie koniec wyróżnień. Tytuł Przedsiębiorczego Sołtysa Roku 2019 otrzymała Małgorzata Blecharz – sołtys Jerzmanowic. Ostatnie z wyróżnień, Sołtys Społecznik Roku 2019, trafiło do wspomnianego wcześniej Ryszarda Dulika, który urząd sołtysa Goliszowa pełni już piątą kadencję.

Pamiątkowe statuetki dla nagrodzonych wręczył wójt Pyrz w towarzystwie swojego zastępcy oraz sekretarza.

Dodaj komentarz