Sołtys Koskowic zastępcą wójta w Legnickim Polu

Fot. UG Legnickie Pole

W Legnickim Polu mają już następcę Krzysztofa Duszkiewicza, który pełnił funkcję wicewójta gminy, zanim przyjął posadę wiceprezydenta w legnickim Ratuszu. Henryka Babuśkę wspiera już nowy wiceszef – Magdalena Ryglicka, która jeszcze w poniedziałek, 5 lutego, była sołtysem podlegnickich Koskowic.

O transferze z podlegnickiej gminy do nadkaczawskiego magistratu pisaliśmy w poniedziałek, 5 lutego, TUTAJ. Tego dnia Krzysztof Duszkiewicz złożył ślubowanie i zajął gabinet po Dorocie Purgal, która tydzień wcześniej pożegnała się z samorządowcami podczas sesji rady miejskiej.

Miejsce Duszkiewicza u boku wójta Henryka Babuśki już następnego dnia zajęła Magdalena Ryglicka, która wcześniej pełniła funkcję sołtysa Koskowic. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na wydziale administracji publicznej ukończyła też filologię romańską i studia podyplomowe z nowoczesnego zarządzania kadrami. Zawodowe doświadczenie zbierała m.in. jako dyrektor spółek giełdowych. Od października ub.r. była też prezesem Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Legnickim Polu.

– Pani Magdalena Ryglicka mocno zaangażowana jest w życie lokalnej społeczności. Mieszkanka Koskowic do dnia wczorajszego piastowała funkcję sołtysa – podkreśla wójt Babuśka. – Życzymy owocnej współpracy, wytrwałości i siły w rozwiązywaniu codziennych trudności napotkanych na płaszczyźnie zawodowej i osobistej – dodaje.

Dodaj komentarz

*

code