W Sobinie wybudują i wyremontują przepusty. Objazdy do dwóch ulic

W Sobinie, gmina Polkowice, rozpoczynają się roboty drogowe przy budowie i remoncie dwóch przepustów. Zaplanowano objazdy do ulic Żurawiej i Bażanciej.

Nowy przepust zostanie zbudowany w ciągu ulicy Żurawiej, na skrzyżowaniu z ul. Polkowicką. Objazd – ulicami Polkowicką i Bażancią.

– Ulica Żurawia nie posiada w chwili obecnej połączenia z drogą publiczną, a ruch odbywa się prywatnym zjazdem – informuje Jacek Głowacki z Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Polkowice. – Dlatego też w ramach prowadzonych prac wykonany zostanie również zjazd publiczny.

Po zakończeniu prac przy ul. Żurawiej, drogowcy przeniosą się na ul. Bażancią, gdzie przebudują istniejący przepust. Jest to droga wewnętrzna prowadząca na osiedle domków jednorodzinnych. Od dłuższego czasu można tam zaobserwować wzmożony ruch samochodowy, szczególnie pojazdów ciężkich przewożących materiały budowlane. Stan techniczny przepustu jest zły. W czasie remontu do ul. Bażanciej można będzie dojechać ulicami Polkowicką i Żurawią.

– Postępująca degradacja płyty betonowej pod przepustem, liczne spękania i wykruszenia powodują, że wody opadowe ingerują w głąb konstrukcji przepustu, co szczególnie w okresie ujemnych temperatur powoduje jego rozszczelnianie – wyjaśnia Jacek Głowacki.

Prace budowlane mają się zakończyć za cztery miesiące. Będą kosztować ponad 150 tys. zł.

Fot. UR/UG Polkowice (mapka)

Dodaj komentarz