Śnieg zaskoczył kierowców. Dwa razy więcej kolizji

W ciągu minionej doby na drogach powiatu legnickiego doszło do 13 kolizji. To dwukrotnie więcej niż zwykle – zaznaczają miejscowi policjanci. Do zdecydowanej większości tych zdarzeń doszło na oblodzonej jezdni.

Wczorajsze nagłe opady śniegu sprawiły, że w ciągu zaledwie kilku kwadransów warunki na drogach w całym regionie stały się trudne. Trasa S3 była zakorkowana, o czym pisaliśmy wczoraj w naszym portalu.

W Legnicy kierowcy mieli spore problemy z przejechaniem przez miasto. Drogi były oblodzone, samochody poruszały się z prędkością 20-30 km/h. To właśnie głównie przez trudne warunki i nieodpowiednie zachowanie kierowców w tych okolicznościach w Legnicy doszło do 13 kolizji. Jak informują przedstawiciele legnickiej komendy, to dwukrotnie więcej zdarzeń drogowych niż odnotowują zwykle w ciągu doby.

– W większości przypadków powodem kolizji było niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami – wylicza Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy. – W dwóch przypadkach kierowcy potrącili zwierzęta, funkcjonariusze odnotowali także kolizję wynikającą z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Miniona doba upłynęła spokojnie także z punktu widzenia specjalistów z legnickiego magistratu.

– Nie było poważnych zdarzeń czy utrudnień. Warunki na drogach nadal są wymagające, więc kierowcy powinni pamiętać, by uzbroić się w cierpliwość i po prostu jeździć ostrożnie – uczula Sławomir Masojć, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej.

Wszystkim zmotoryzowanym mieszkańcom doradzamy, by wzięli sobie do serca rady urzędników. A tym, którzy dotychczas bagatelizowali konieczność wymiany opon na zimowe przypominamy, że to już najwyższy czas.

Dodaj komentarz