Śmierć na drodze. Policja apeluje o rozwagę

Powracamy do tragicznego wypadku, jaki wydarzył się w minioną sobotę, na krajowej „dwunastce” w gminie Radwanice, w którym zginął rowerzysta. Są wstępne ustalenia. 

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK nr 12 nieopodal Kłębanowic, gmina Radwanice, dyżurny polkowickiej komendy policji otrzymał kilka minut po godz. 21.

– Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel 23-letni mieszkaniec gminy Przemków zderzył się z jadącym w tym samym kierunku 35-letnim rowerzystą, mieszkańcem gminy Radwanice – informuje sierż. szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – W zdarzeniu uczestniczył ponadto 69-latek, który nadjechał z przeciwnego kierunku pojazdem marki Citroen. Jak ustalili funkcjonariusze, rowerzysta nie był wyposażony w kamizelkę odblaskową i poruszał się nieoświetlonym jednośladem. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 35-latka.

Kierowcy aut byli trzeźwi. Funkcjonariusze wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Głogowie. Obecnie analizują zebrany materiał dowodowy i wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i ostrożność na drodze. Przypominają też o stosowaniu elementów odblaskowych.

Fot. KPP Polkowice

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..