Opublikowany: pt, Kwi 3rd, 2020

Włamali się do sklepu, bo skończyło im się piwo (FOTO)

Spożywali razem alkohol, a gdy ten im się skończył i pragnienie wciąż nie dawało spokoju, postanowili włamać się do sklepu. Wybili szybę wystawową i ukradli zgrzewkę piwa. Nie nacieszyli się jednak długo swoim łupem…

Do kradzieży doszło tuż przed północą. – Dyżurny został powiadomiony o włamaniu do sklepu spożywczego na terenie miasta. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze na miejscu zastali rozbitą szybę wystawową sklepu. Natychmiast rozpoczęto działania mające na celu zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa – informuje sierżant sztabowy Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Chwilę później mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn ze świeżym łupem. Skradzione piwo trafiło do właścicielki sklepu, a włamywacze zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

Obaj mężczyźni byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu, w związku z czym usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy.

– Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

Fot. KMP w Legnicy

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..