Skazany za rasistowski atak

Na pół roku więzienia lubiński sąd skazał Arkadiusza R., który zniszczył elewację baru Superkebab w Lubinie, prowadzonego przez obywateli Bangladeszu, wypisując na elewacji lokalu rasistowskie hasła. 28-latek musi też zapłacić za zniszczenia. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok, około godziny trzeciej nad ranem, krótko po zamknięciu restauracji przy ul. Armii Krajowej. Gdy zaalarmowani właściciele wrócili do lokalu, przywitały ich groźby i wyzwiska, którymi pokryte zostały ściany. Najłagodniejsze z nich to np. „Stop ISIS”, chociaż Bangladesz od terytorium, na którym działa Państwo Islamskie, dzieli… kilka tysięcy kilometrów. Wybite były też szyby w lokalu i zniszczone drzwi.

Dzięki miejskiemu monitoringowi, który zarejestrował całe zajście, już kilka dni później udało się zatrzymać sprawcę. To 28-letni lubinianin, Arkadiusz R., związany ze środowiskiem pseudokibicowskim.

Mężczyzna stanął przed sądem. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Lubiński sąd skazał go na pół roku więzienia. Dodatkowo mężczyzna musi zapłacić kobiecie prowadzącej lokal tysiąc złotych tytułem zwrotu poniesionych kosztów oraz 6 tys. zł zadośćuczynienia dla właściciela budynku.

Wyrok nie jest prawomocny, skazany lubinianin może więc złożyć odwołanie do sądu wyższej instancji.

Dodaj komentarz

*

code