Opublikowany: nie, Gru 22nd, 2019

Sikorskiego nareszcie do remontu!

Dobre wieści dla zmotoryzowanych mieszkańców osiedla Piekary w Legnicy – Zarząd Dróg Miejskich wybrał wykonawcę przebudowy odcinka ul. Sikorskiego. Przypomnijmy, że droga ta jest zamknięta od niemal dwóch lat.

Gdy w kwietniu 2018 r., dwa miesiące po zamknięciu odcinka Sikorskiego (od ronda do ul. Koskowickiej), zapytaliśmy ZDM o plany wobec tej drogi, usłyszeliśmy, że sprawa jest traktowana priorytetowo.

– Mamy zapewnienie, że w budżecie znajdą się pieniądze na ten remont. Opracowujemy projekt. Postaramy się zakończyć prace jeszcze w tym roku – zapowiedział Andrzej Szymkowiak, dyrektor ZDM-u, odpowiadając na niepokoje mieszkańców osiedla Piekary. Archiwalny tekst można znaleźć TUTAJ.

Z zapowiedzi nic nie wyniknęło, bo odcinek Sikorskiego jest zamknięty do dziś. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja się zmieni, bo urzędnicy rozstrzygnęli już przetarg w tej sprawie.

– W tym przetargu uczestniczyło sześć firm. Ceny jakie zaoferowały oscylowały – od 1,94 mln zł do 2,26 mln zł. Firma Fobis złożyła ofertę z ceną ok. 1,824 mln zł i wygrała przetarg – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Wykonawca ma przebudować skrzyżowanie z ul. Koskowicką, tamtejsze chodniki i ścieżki rowerowe. W planach jest też remont studni kanalizacyjnych, wymiana spustów z przykanalikami, renowacja kolektora ze studniami.

Planowany termin zakończenia inwestycji? Jesień przyszłego roku. Urzędnicy dodają, że prace będą trwały również na rondzie na Sikorskiego, w ramach trzeciego etapu budowy zbiorczej drogi południowej. Na ten cel miasto pozyskało ponad 1 mln zł dofinansowania.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..