ŚCINAWA. Włamali się, by urządzać schadzki

SONY DSCCzterech nastolatków między trzynastym a siedemnastym rokiem życia zostało zatrzymanych przez ścinawską policję. Młodzież włamała się do domku jednorodzinnego, by urządzać tam imprezy.

Dom został zdemolowany, a część jego instalacji elektrycznej została zdemontowana i sprzedana w skupie złomu. W ten sposób bawiła się ścinawska młodzież do momentu, gdy na hałasy na piętrze domu zwróciła uwagę osoba, która opiekowała się nieruchomością pod nieobecność właścicieli.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie. W trakcie ucieczki zostali zatrzymani dwaj chłopcy. Jeden z nich, 17 – latek, trafił do policyjnego aresztu, bowiem dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę. Policjanci ustalili, że sprawców włamania było więcej. W wyniku dochodzenia dzień później na komisariat trafiło kolejnych dwóch chłopców – relacjonuje Sylwia Serafin z lubińskiej komendy.

Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Siedemnastolatek natomiast odpowie z kodeksu karnego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

DRM

Dodaj komentarz