Opublikowany: pt, Maj 31st, 2019

Ścinawa w weekend świętuje i zaprasza na zabawę

Fot. archiwum

Ścinawa szykuje się do swojego święta, które odbędzie się już w najbliższy weekend. Na scenie, która stanie w porcie, wystąpią między innymi Janek Samołyk, Szymon Chodyniecki i Myslovitz.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców, ale i wszystkich, którzy chcą się z nami pobawić. Dni Ścinawy to święto całej gminy i wszystkich naszych przyjaciół. Tradycyjnie pojawią się znane zespoły oraz artyści, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na scenie i potrzebują naszego wsparcia. Dni Ścinawy to gwarancja samych pozytywnych emocji i chcemy podtrzymywać te tradycje – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Zabawa rozpocznie się 1 czerwca. Ponieważ właśnie wtedy wypada Dzień Dziecka, przygotowano też sporo atrakcji dla najmłodszych.

– Po godz. 16 w okolice sceny zapraszamy wszystkie dzieciaki i młodzież, bo rozpocznie się specjalny program animacyjny. Na najodważniejszych czekały będą atrakcyjne nagrody. Później na scenie zaprezentują się młodzi artyści z gminy Ścinawa, więc w dobrą atmosferę święta naszego miasta wprowadzą nas właśnie ci, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie – mówi Anna Podbucka, dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.

Na najmłodszych czekały będą też bezpłatne dmuchańce.

O godz. 20 na scenie pojawi się młody perkusista Kuba Kowaliszyn z zespołem Fuji. O 21 wystąpi wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista – Szymon Chodyniecki z zespołem. Dzień zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Drugiego dnia imprezy, czyli 2 czerwca, również będzie się sporo działo. Już od godziny 16 będą pokazy sztuk walki. Wystąpi grupa teatralna Zaczarowana Kurtyna, a lokalni artyści zagrają swoje największe przeboje.

Tego dnia też oficjalnie zaprezentowane i omówione zostanie nowe logo miasta „Ścinawa nad Odrą”. Dowiemy się też, kto w tym roku zdobył Nagrodę Miasta i Gminy Ścinawa – za całokształt pracy na rzecz lokalnej społeczności.

O godz. 20 portową scenę przejmie Janek Samołyk muzyk rockowy, kojarzony w Polsce ze sceną alternatywną. O 21.15 zaplanowano koncert zespołu Myslovitz. To grupa, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, choć w 2012 roku opuścił ją charyzmatyczny Artur Rojek.

Tegoroczne Dni Ścinawy zakończy Teatr Ognia w konwencji „Gatsby Show”, któremu towarzyszyła będzie nastrojowa muzyka. Organizatorzy kolejny raz świadomie zrezygnowali z fajerwerków, a piękny pokaz z powodzeniem je zastąpi.

Przez dwa dni imprezy odbywać się będzie również zbiórka środków finansowych potrzebnych na leczenie 8-letniej Milenki, mieszkanki Ścinawy.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..