ŚCINAWA. Uciekali z łupem komunikacją publiczną

kiosk3Troje nietrzeźwych osób postanowiło napaść na kiosk w Ścinawie. Ukradli produkty spożywcze, papierosy oraz pieniądze. Policja zatrzymała złodziei, gdy jechali z łupem busem komunikacji publicznej do Lubina.

Po zgłoszeniu włamania i kradzieży przez właścicielkę kiosku, policjanci skierowali swoje podejrzenia na mężczyznę, który już wielokrotnie dopuszczał się podobnych przestępstw. Zatrzymali go w drodze do Lubina, gdzie próbował przetransportować skradzione rzeczy.

– Razem z nim jechała 36-letnia mieszkanka Legnicy oraz 64-letni mieszkaniec Chojnowa. Byli to wspólnicy podejrzewanego 56-latka, zatem również zostali zatrzymani. Wszyscy byli nietrzeźwi – relacjonuje Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

kiosk1Policjanci udowodnili mężczyznom inne kradzieże ze sklepów na terenie Ścinawy. Dodatkowo 64-latek dopuścił się kilku oszustw na ekspedientkach ze ścinawskich marketów. Kobieta natomiast dopuściła się wcześniej także paserstwa.

– Wszyscy troje po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast ich wspólniczce do pięciu – dodaje Hawrylciów.

Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar i pieniądze. Wszystko na łączną sumę 1600 zł. 

DRM/fot. KPP Lubin

Dodaj komentarz