ŚCINAWA. Niebezpieczna okazja

IMG_1942Sprzedał komórkę za marne grosze, rozmyślił się i wrócił po nią… z nożem i kumplami. Policjanci ze Ścinawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o rozbój na jednym z mieszkańców jak i napaść na policjanta.

Mieszkaniec Ścinawy kupił telefon komórkowy od prywatnej osoby po okazyjnej cenie 30 zł. Sprzedawca po kilku godzinach zmienił jednak zdanie i postanowił odzyskać komórkę. Wraz z dwoma kolegami wdarł się do mieszkania mężczyzny i odebrał mu telefon. W domu ofiary, napastnicy zauważyli kolejny telefon i również postanowili go zabrać. Tym razem mężczyzna nie chciał jednak oddać telefonu. Poddał się, gdy napastnicy zagrozili mu nożem. 

Pokrzywdzony szybko wezwał policję. Sprawcy zostali zatrzymani. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Trzydziestolatkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Postawiono mu zarzuty naruszenia miru domowego oraz nietykalności cielesnej policjanta. Dwóm osiemnastolatkom grozi natomiast nawet do 15 lat więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

DRM

Dodaj komentarz