Savia sprzedana! Inwestor ma poważne plany (WIDEO)

Wycofująca się z polskiego rynku firma Tesco sprzedała nieruchomość przy ul. NMP w Legnicy. Nowy właściciel ma ambitne plany – obiekt ma zostać przebudowany i rozbudowany na terenie, gdzie niegdyś działał Manhattan. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku!

Nieruchomość przy ul. Najświętszej Marii Panny w Legnicy została sprzedana. Tesco Polska nie jest już właścicielem wspomnianego budynku – czytamy w odpowiedzi biura prasowego firmy, na którą trzeba było czekać ponad dwa tygodnie. Informację potwierdzają także legniccy urzędnicy. Nie chcą zdradzić, kto jest nowym właścicielem, ale zapewniają, że ten ma ambitne plany. Jakie?

Obiekt, w którym niegdyś działał m.in. sklep Savia ma nadal spełniać funkcję handlowo-usługową. Niewykluczone, że również mieszkaniową. Nieruchomość zostanie przebudowana i powiększona o teren dawnego Manhattanu. Pierwsze prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku lub wczesną wiosną 2018 r. W zakresie projektowania inwestor podjął współpracę z legnickim architektem Piotrem Niemcem.

O ostatnich decyzjach Tesco pisaliśmy w czerwcu (Tesco zamyka sklepy w Głogowie i Ścinawie). Nikogo nie powinno dziwić, że Brytyjczycy postanowili sprzedać także i swoją legnicką nieruchomość. Ta od 11 lat stała niezagospodarowana a koncern regularnie przelewał na konto magistratu opłatę dodatkową za swoją pasywność. Tylko w 2016 r. sieć sklepów zapłaciła za wieczyste użytkowanie w związku z niezabezpieczeniem gruntu 243 tys. zł. W sumie opłaty te wyniosły prawie 1,3 mln zł! Władze miasta nie mogły jednak być zadowolone z tego powodu. W samym sercu Legnicy stał przecież zdegradowany obiekt, który nie tylko „straszył” przechodniów, ale też stał się miejscem spotkań bezdomnych czy wandali. Wiele wskazuje na to, że już niebawem to się zmieni.

Dodaj komentarz