Salamandra tęskni za odwiedzającymi (FOTO, WIDEO)

W Myśliborzu koło Jawora, w samym sercu Parku Krajobrazowego Chełmy funkcjonuje Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa Salamandra. Placówkę odwiedza rocznie ponad 15 tys. osób. Wśród zainteresowanych są turyści i przede wszystkim młodzież szkolna. Obecnie z wiadomych przyczyn zajęcia edukacyjne są zawieszone. Pracownicy powiedzieli nam, że tęsknią za odwiedzającymi.

Mimo pandemii w Salamandrze tętni życie. Przy ośrodku znajduje się centrum rehabilitacji dzikich zwierząt. Tam pod całoroczną opieką przebywają bociany, jeżyki i przypadkowe zwierzaki potrzebujące pomocy. W Centrum przeprowadzane są obecnie remonty, a gospodarze liczą, że już wkrótce znowu przyjadą goście. Oferta Salamandry skierowana jest przede wszystkim dla młodzieży szkolnej.

Ośrodek dysponuje miejscami noclegowymi a zajęcia przeprowadzają doskonali fachowcy – pasjonaci. Odwiedziliśmy to miejsce z kamerą TV Regionalna.pl. Panie z ośrodka nie tylko opowiedzieli nam o działalności ośrodka, ale zademonstrowały też kilka ciekawych doświadczeń. Zapraszamy na film:

Dodaj komentarz

*

code