Saga Ogniska trwa. Sąd wstrzymał eksmisję Społem

Zła wiadomość dla legniczan, którzy wyczekują zapowiadanych od lat inwestycji w budynku dawnego kina Ognisko. Spór miasta z Legnicką Spółdzielnią Spożywców Społem trwa. Niebawem werdykt w tej sprawie ma wydać Sąd Rejonowy w Legnicy.

Przypomnijmy, że na początku lutego władze Legnicy obwieściły powrót nieruchomości do miasta, wieńczący kilkunastoletnią batalię ze Spółdzielnią Spożywców Społem. Jednak zaledwie dwa dni później nasi dziennikarze natknęli się tam na ogłoszenia wynajmu lokali. Gdy zadzwonili pod wskazany numer, tajemniczy rozmówca bez oporów zgodził się na wydzierżawienie pomieszczeń. O zapowiadanych przez urzędników zmianach nic nie wiedzieli także przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w murach nieruchomości.

To nie zmartwiło chyba jednak nikogo w magistracie. Jak usłyszeliśmy wtedy od Arkadiusza Rodaka, rzecznika prasowego prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, dotychczasowi najemcy będą mogli podpisać nowe umowy, ale tym razem z miejską spółką, jaką jest Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej. Wiara w końcowy sukces była na tyle duża, że na ostatniej sesji radni dopisali do budżetu 150 tys. zł na pierwsze prace związane z przywróceniem budynkowi dawnego blasku.

Tymczasem Sąd Rejonowy w Legnicy wstrzymał eksmisję budynku na rzecz miasta. – Spółdzielnia wnosi bowiem o wznowienie postępowania w sprawie nakazania wydania tego budynku miastu, które zakończyło się blisko dwa lata temu. Ta sprawa zostanie rozpoznana przez sąd 15 marca. I od werdyktu sądu będzie zależało, jak dalej potoczą się losy sporu miasta ze spółdzielnią – tłumaczy dziś Rodak.

Tym samym Legnica wciąż czeka na ostateczne zakończenie męczącej walki o odzyskanie budynku. Przypomnijmy, że w 2017 r. zapadł wyrok przyznający miastu części budynku zajmowanego przez Społem. Spółdzielnia została wezwana do wydania nieruchomości, ale już na etapie przedegzekucyjnym wniosła o wstrzymanie wyroku i wznowienie postępowania.

Dodaj komentarz

*

code