Serial z kinem Ognisko trwa (WIDEO, FOTO)

Dwa dni temu legnicki magistrat obwieścił swój wielki sukces, informując o szczęśliwym końcu wieloletniej batalii o dawne kino Ognisko. Tymczasem okazuje się, że tajemnicza osoba nie tylko wciąż podnajmuje lokale usługowe znajdujące się w tym budynku, ale nawet dziś zaproponowała nam możliwość wydzierżawienia kolejnego sklepu. Pytanie tylko, na jakiej podstawie, skoro nie ma do tego żadnych praw właścicielskich?

Osiem lat temu prezydent rozpoczął starania o wywłaszczenie Legnickiej Spółdzielni Spożywców Społem, która zarządzała częścią Ogniska. Sprawa trafiła do sądu. Po wielu perypetiach miasto wreszcie stało się pełnoprawnym właścicielem kilkukondygnacyjnego zabytku o powierzchni ponad 1700 mkw. Na parterze należącego do gminy obiektu nadal działają piwiarnia i sklep z odzieżą na wagę. Ich najemcy są przekonani, że lokale należą do niejakiego pana B. Dopiero od nas się dowiedzieli, że prawowitym zarządcą jest gmina.

Na witrynie jednego z pustych lokali zauważyliśmy informację, że jest on do wynajęcia. Zadzwoniliśmy więc pod wskazany numer. Rozmówca nas poinformował, że za 3200 zł miesięcznie moglibyśmy sprzedawać w nim np. odzież nieużywaną. Gdy spytaliśmy, z kim mieliśmy przyjemność rozmawiać, mężczyzna nieoczekiwanie zakończył rozmowę.

Tymczasem Arkadiusz Rodak, przedstawiciel legnickiego magistratu, zapewnia, że przedsiębiorcy nie mają się czego obawiać. Zdaniem urzędnika najemcy będą mogli podpisać nowe umowy, ale tym razem z miejską spółką, jaką jest Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej. Czas mija, a legniczanie mają już dosyć zabawy w ciuciubabkę i skarżą się, że po zburzonych kinach Bałtyk i Kolejarz miasto straciło kolejną salę kinową.

Sceptycy twierdzą, że eksmisja spółdzielców wcale nie będzie taka łatwa, jak zapewniają urzędnicy i są przekonani, że trzeba będzie skorzystać z usług komornika, a to znowu wydłuży całą procedurę.

Przypomnijmy, że budynek przy ulicy Skarbowej został zamknięty przez firmę Odra Film dziewięć lat temu. Ostatnim ważnym wydarzeniem była tu prapremiera filmu „Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka we wrześniu 2008 roku.

W ostatnim tygodniu o sprawie informowaliśmy dwukrotnie: TUTAJ i TUTAJ. Szczegóły w materiale filmowym:

.

Dodaj komentarz

*

code