Opublikowany: wt, Mar 24th, 2020

Sądowe rozprawy odwołane do końca kwietnia

Prezes Sądu Okręgowego w Legnicy wydał zarządzenie, w myśl którego wszystkie zaplanowane rozprawy i posiedzenia wyznaczone na wokandy do 30 kwietnia zostają odwołane. Wyjątek stanowią sprawy dotyczące m.in. tymczasowych aresztowań i europejskich nakazów aresztowania.

O tym, że sądowe rozprawy zostają wstrzymane wiadomo już od jakiegoś czasu. Najnowsze rozporządzenie prezesa legnickiego sądu precyzuje jednak nowy termin – do 30 kwietnia br. Decyzja ma oczywiście związek z roprzestrzenianiem się na terenie kraju wirusa SARS-CoV-2. W treści pisma można przeczytać również o sprawach, które stanowią wyjątek od ostatniej decyzji:

Odwołuje się wszystkie rozprawy i posiedzenia wyznaczone na wokandy w Sądzie Okręgowym w Legnicy w terminie do 30 kwietnia 2020 r., za wyjątkiem spraw pilnych w szczególności:

spraw związanych z rozpoznaniem wniosku w przedmiocie tymczasowego aresztowania i ENA,
spraw związanych z zabezpieczeniem kontaktów lub alimentów,
innych spraw pilnych wskazanych przez Przewodniczącego Wydziału – po uprzednim uzyskaniu zgody Prezesa Sądu Okręgowego na ich rozpoznanie na wokandzie.

Dodatkowo, przewodniczący wydziałów sądu zostali zobowiązani do wyznaczenia dyżurów sędziów, które mają służyć rozpoznaniu wymienionych rodzajów spraw.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. ul pisze:

    nie rozumiem, a szpitale, apteki, piekarnie mają być czynne? Przecież w sądzie jest luz przestrzenny jak nigdzie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..