Opublikowany: pon, Lut 10th, 2020

Sabina nieźle narozrabiała (FOTO, WIDEO)

Powalone drzewa, uszkodzone samochody i dach – tylko w powiecie jaworskim do godz. 8 rano strażacy interweniowali aż 14 razy. Sprawdziły się prognozy meteorologów i od wczoraj towarzyszy nam porywisty wiatr

Orkan „Sabina” dał się we znaki m.in. kierowcom. W niedzielę od godz. 20 były utrudnienia w ruchu na nowej obwodnicy Bolkowa. Oznakowanie z trudem stawiało opór silnym podmuchom i drogowcy mieli pełne ręce roboty. Czasem tworzyły się korki, jak na wysokości Radzimowic, gdzie wiatr wyrywał przydrożne słupki.

W Jaworze obyło się tym razem bez spadających dachówek. Po ulicach fruwały natomiast śmieci, odpady, czasem zerwane banery reklamowe. Nad ranem pracownicy jednego z zakładów przy ul. Kuzienniczej zobaczyli, że w budynku brakuje poszycia dachowego. Wiatr wyrwał okno w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Konary drzew spadły na auta przy ul. Bohaterów Getta oraz Wrocławskiej.

– Strażacy są w gotowości i cały czas służą pomocą – zapewnia kapitan Krzysztof Mitek z jaworskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

W Głogowie skutkiem wichury były najczęściej powalone drzewa, m.in. na trasie prowadzącej do huty miedzi. Przy drodze krajowej nr 12 za Wilkowem w kierunku Szlichtyngowej drzewo spadło na linię średniego napięcia. Wiatr zerwał też linię wysokiego napięcia przy ul. Rudnowskiej w Głogowie.

Dziesięć razy interweniowali do rana strażacy z powiatu polkowickiego. Tu też najczęściej trzeba było usuwać powalone drzewa i gałęzie zalegające na drogach. Na jedno z przewróconych drzew, koło szybu KGHM Polkowice Zachodnie, najechał kierowca samochodu osobowego; na szczęście nic mu się nie stało.

Do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś rano na autostradzie A4, w pobliżu węzła Pietrzykowice, gdzie zderzyły się trzy ciężarówki. Pilot lecącego rannego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego musiał zrezygnować z prób posadowienia maszyny na ziemi. Porywisty wiatr zaczął kręcić maszyną dookoła jej osi.

https://www.facebook.com/strazacy/videos/198334891286278/

Ponad siedem tysięcy Dolnoślązaków „Sabina” pozbawiła energii elektrycznej. Według danych firmy Tauron Dystrybucja do południa na terenie Dolnego Śląska awarie linii średniego napięcia odnotowano w 162 lokalizacjach.

współpraca: Daniel Śmiłowski, Urszula Romaniuk
fot. Jawor998; Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..