Orkan „Sabina” wyłączył prąd

Nawet do godz. 16 nie będą mieli prądu mieszkańcy niektórych miejscowości naszego regionu. To efekt gwałtownej wichury, która przechodzi właśnie nad Polską.

Orkan „Sabina”, który przyszedł do nas z zachodu i południowego-zachodu, osiągnie dziś średnią prędkość 55 km/h. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru sięgną nawet 120 km/h, a w szczytowych partiach gór nawet 200 km/h.

Skutki wiatru już odczuwają niektórzy mieszkańcy naszego regionu. W Osieku (powiat lubiński) i Wilkowie (pow. głogowski) awarie sieci energetycznej zostaną usunięte przed południem. Krótko potem ma zostać przywrócone zasilanie we wsi Modła.

Gorzej wygląda sytuacja w powiecie złotoryjskim, legnickim i polkowickim. Tu niektórzy mieszkańcy nie będą mieli prądu w gniazdkach nawet do godz. 16. Dotyczy to miejscowości: Brochocin, Gierałtowiec, Podolany, Wojciechów, Łukaszów (pow. złotoryjski), Budziwojów, Dobroszów, Dzwonów, Goliszów, Gołaczów, Gołocin, Michów, Niedźwiedzice, Strupice (pow. legnicki) oraz Guzic, Kazimierzowa, Moskorzyna, Trzebcza i Żukowa (pow. polkowicki).

Zasilania nie ma też na części ulic Chocianowa, Polkowic i Suchej Górnej. Tu również energetycy planują usunąć awarię do 16.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że oprócz silnego wiatru dziś należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu i burz. We wtorek i środę wiatr nieco osłabnie, jednak nadal będzie dość silny i porywisty.

Dodaj komentarz