Są nazwy ulic na Polesiu

Zajęcza, wilcza, jelenia, sarnia czy borsucza. Taką nazwę będą nosiły ulice na nowym osiedlu które powstaje w Lubinie. Radni rady miejskiej przyjęli uchwałę w tej sprawie podczas ostatniej sesji.

Nazwy ulic na nowym osiedlu mają nawiązywać do jego nazwy.

Mamy osiedle Przylesie w Lubinie, gdzie nazwami ulic są gatunki ptaków, a więc np. żurawia, czy orla a teraz będziemy mieć Polesie, które idealnie będzie pasować do nazw leśnych zwierząt i będzie się dobrze kojarzyło – mówi Bogusława Potocka, przewodnicząca rady miejskiej w Lubinie.

Zatem ulicę na nowym osiedlu będą się nazywały: Niedźwiedzia, Sarnia, Jelenia, Zajęcza, Wilcza, Lisia, Borsucza i Wiewiórcza. Propozycja wyszła do samych mieszkańców, którzy chcieli, by nazwy ulic były krótkie. Nowe osiedle cały czas się rozwija.

Realizowane są tam inwestycje infrastrukturalne. Działki zostały już sprzedane, myślę, że przyszły rok to już realizacja indywidualnych budów, zakończą się też wszelkie inwestycje w niezbędne media, pojawią się też drogi – informuje Tomasz Górzyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie. – Reasumując, myślę, że w przyszłym roku to osiedle zacznie rosnąć i niedługo Lubin będzie mógł się pochwalić kolejnym ciekawym miejscem, w którym można zamieszkać. W większości będą to domki jednorodzinne – podsumowuje.

Nazwy nowych ulic zaczną obowiązywać po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym

Dodaj komentarz

*

code