Są możliwości, ale nie ma pieniędzy (WIDEO)

Po raz pierwszy w głogowskim szpitalu chirurdzy ortopedzi przeprowadzili zabieg artroskopii stawu biodrowego. Zabiegi są mało inwazyjne, a pacjenci szybciej wracają do formy. Jest tylko jeden problem – są bardzo kosztowne.

Dzięki zabiegom artroskopii biodra znacznie skraca się czas pobytu pacjenta w szpitalu i okres jego rekonwalescencji:

–  Zabiegi tego typu są polecane u osób z konfliktem panewkowo-udowym, ponieważ w możliwie najmniej inwazyjny sposób mogą zlikwidować przyczynę schorzenia. Wykonywane są one również jako zabiegi diagnostyczne w przypadkach bólu stawu biodrowego, kiedy nie jest znana przyczyna bólu – tłumaczy Bartosz Janusz ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Głogowie.

Pierwszy zabieg artroskopii biodra przeprowadził głogowski ortopeda Bartłomiej Bobójć razem z ekspertem z klinicznego szpitala w Łodzi. Głogowski szpital posiada zarówno sprzęt jak i specjalistów do przeprowadzania takich operacji:

– Specjaliści z głogowskiego szpitala są bardzo dobrze przygotowani, zabieg został przeprowadzony wzorowo. Myślę, że te zabiegi będą dużo częściej wykonywane – mówi Łukasz Lipiński z Kliniki Ortopedii w Szpitalu Uniwersyteckim w Łodzi.

Niestety, aby były one częściej przeprowadzane, potrzebne są fundusze:

 –  Mam nadzieję, że te zabiegi wejdą do naszego panelu zabiegowego, które są wykonywane w głogowskim szpitalu na oddziale ortopedii. Są one jednak bardzo kosztowne, natomiast ich wycena przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest nieadekwatna do ponoszonych kosztów, tak więc na razie, niestety nie będzie ich tak dużo jak byśmy chcieli – mówi Bartosz Janusz.

Koszt takiego zabiegu sięga od siedmiu tysięcy w górę.

Dodaj komentarz

*

code