S3 zostanie przedłużona

Powstająca właśnie droga ekspresowa S3 będzie miała ciąg dalszy na terenie Czech. Nasi południowi sąsiedzi rozpoczęli budowę autostrady D11 Smiřice – Jaroměř, która stanowić będzie część szlaku z Pragi do granicy z Polską w Lubawce.

Według planów czeska autostrada ma połączyć się z polską drogą ekspresową S3 w 2024 r. Będzie można wtedy szybko i wygodnie przejechać ze Szczecina aż do Pragi.

W inauguracji budowy czeskiej autostrady uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który w swojej wypowiedzi nawiązał do inwestycji po polskiej stronie.

– Bardzo się cieszę, że nasi czescy partnerzy konsekwentnie realizują budowę autostrady D11. Chcę zapewnić, że po naszej stronie istnieje równie wielka determinacja do ukończenia drogi ekspresowej S3 aż do polsko-czeskiej granicy w Lubawce – podkreślił Andrzej Adamczyk.

W swoim komunikacie Ministerstwo Infrastruktury pisze:

W Republice Czeskiej  w Republice Czeskiej w ciągu autostrady D11 na realizację czekają odcinki położone najbliżej granicy. W Polsce natomiast wszystkie odcinki drogi S3 na północ od Bolkowa są już w budowie lub oddane do ruchu, a transgraniczny odcinek Bolków – Lubawka jest na etapie postępowania przetargowego.

Korytarz drogowy S3-D11 ma kluczowe znaczenie dla rozwoju ekonomicznego południowo-zachodniej Polski i północnych Czech. Stanowi najkrótsze połączenie tych regionów z zespołem portów Szczecin – Świnoujście i dalej ze Skandynawią. Będzie też kolejnym szlakiem łączącym rejon Adriatyku z północą Europy.

Jak już informowaliśmy, niedługo upłyną terminy wyznaczone wykonawcom trasy S3 biegnących przez subregion legnicki. Nie wiadomo na razie, z jak dużymi opóźnieniami trzeba się liczyć w przypadku odcinka Lubin-Polkowice i w jakim dokładnie terminie oddane zostaną do ruchu pozostałe części ekspresowej drogi.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury via Twitter

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..