Na S3 kierowca był tak pijany, że upadł koło auta  

Legniccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych mieszkańców Lubina na trasie S3. Prawdopodobnie auto, którym jechali zepsuło się na wysokości Kochlic. Jeden z nich wyszedł z niego, przewrócił się i leżał na jezdni. Przejeżdżający kierowcy myśleli, że doszło do potrącenia. Zadzwonili na numer alarmowy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Kiedy policjanci z legnickiej drogówki dotarli na miejsce, zastali dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania samochodem. Funkcjonariusze przebadali alkomatem 61-latka. Miał 2,7 promila alkoholu, drugi zaś 43-latek miał 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Auto usunięto z drogi, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

– Dopiero następnego dnia po wytrzeźwieniu jeden z nich, 43-letni mieszkaniec Lubina przyznał się funkcjonariuszom, że to on kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, a ponadto – wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..