Opublikowany: czw, Lis 15th, 2018

Rynek rozbłyśnie na święta. Co szykuje miasto?

Wkrótce lubiński rynek rozbłyśnie mnóstwem światełek. Premierowe odpalenie świątecznego oświetlenia zaplanowano na 6 grudnia. Tego dnia rozpocznie się też bożonarodzeniowy jarmark, który potrwa cztery dni.

Choć do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to Lubin już się przygotowuje. W tym roku miasto kupiło sporo nowych ozdób. Tym razem dominują duże stojące świecące dekoracje. Większość z nich rozświetli miejski rynek.

– Będą to: kareta, skrzydła, przy których będzie można zrobić sobie zdjęcie, ramka „Dumni z Lubina” w wersji świątecznej oraz przestrzenna świecąca fontanna – wylicza Marcelina Falkiewicz z Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Ponadto dodatkowe oświetlenie w postaci łuku zyska posąg Michała Archanioła. Na rynek przeniesiona zostanie też przestrzenna bombka, która w ubiegłym roku stała na deptaku Pod Platanami w pobliżu małego kościoła. Urząd kupił również Ciastka ze Shreka, ale na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie zostanie on ulokowany.

W sercu miasta nie zabraknie też choinki. Żywe 12-metrowe drzewo pojawi się w centrum placu.

Oczywiście świąteczne ozdoby, jak zwykle, zawieszone zostaną na latarniach przy głównych ulicach. W tym roku nowe dekoracje zyska aleja Niepodległości.

– Montaż bożonarodzeniowych ozdób rozpocznie się na początku grudnia. Premiera oświetlenia zaś w mikołajki. Chcemy wprowadzić lubinian w świąteczny nastrój i zadbać o odpowiednią atmosferę – przyznaje Marcelina Falkiewicz.

6 grudnia rozpocznie się też na rynku jarmark bożonarodzeniowy, który potrwa aż do niedzieli. To część, a właściwie rozszerzenie Lubińskiego Betlejem, które w naszym mieście odbywa się co roku. – Sama impreza, czyli występy starszych i młodszych mieszkańców odbędą się jak zwykle w dużej sali Centrum Kultury Muza. Tym razem w sobotę, 8 grudnia – dodaje Elżbieta Miklis, kierownik Domu dziennego Pobytu Senior, jedna z organizatorek wydarzenia.

Co będzie można kupić na jarmarku, ile stoisk się pojawi i w jakich godzinach będzie on czynny – dowiemy się wkrótce. Wciąż trwają bowiem przygotowania.

Pewne jest już natomiast to, że wraz ze świątecznymi dekoracjami i jarmarkiem, 6 grudnia pod ratuszem pojawi się też gotowa mozaika-orzeł ze zdjęć lubinian, która tworzona jest z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W akcji zdecydowało się wziąć udział około 600 osób. Wszyscy oni pozwolili się sfotografować 11 listopada. Oprócz planszy wielkości 4 metry na 4 metry, zdjęcie będzie można też obejrzeć w internecie na naszej stronie.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..