Ruszyła przebudowa Podwala. Droga wyłączona z ruchu (FOTO)

Dziś rozpoczęła się zapowiadana od kilku miesięcy przebudowa ul. Podwale w Złotoryi. Około 150-metrowy odcinek drogi na czas prac został wyłączony z ruchu. Zmotoryzowani mieszkańcy muszą poszukać też innych miejsc do parkowania swoich pojazdów. 

Prace ruszyły od wczesnych godzin rannych. Zerwana została już nawierzchnia jezdni, a w przyszłym tygodniu mają się rozpocząć roboty ziemne związane z budową kanalizacji. Kilka dni temu zmieniono oznakowanie drogowe.

Przebudowa Podwala obejmie przede wszystkim położenie nowej nawierzchni jezdni z asfaltu na odcinku 152 m i ułożenie chodników z szarej kostki betonowej. Z czerwonej kostki mają być wykonane zjazdy. Wcześniej w jezdni zbudowane będzie odwodnienie. Nowa deszczówka zapobiegnie zalewaniu rejonu ul. Dolnej. Renowacji poddane zostaną również mury oporowe wzdłuż Podwala. Nieznacznie zmieni się układ komunikacyjny dla ruchu samochodowego, gdyż zlikwidowane ma być „wąskie gardło” w górnej części Podwala, gdzie obecnie bezpieczne mijanie się samochodów uniemożliwia wystający na jezdnię „cypel” chodnika.

Jezdnia po modernizacji będzie miała od 5,1 do 5,6 m szerokości.

Po remoncie na Podwalu wyznaczonych zostanie 28 miejsc parkingowych, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Nie zmieni się natomiast organizacja ruchu – ulica nadal będzie dwukierunkowa od hotelu do parkingu, a dalej, w stronę ul. Krzywoustego – jednokierunkowa.

Modernizacja ulicy Podwale jest częścią większej przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie placu Reymonta, gdzie m.in. ma powstać rondo.

W związku z rozpoczęciem prac wyłączony z użytkowania został parking wzdłuż ulicy Podwale. Drogowcy stworzą tylko dojazd techniczny o szerokości ok. 2 metrów do płatnego parkingu i placu postojowego za hotelem.

Inwestycja ma pochłonąć 674 tys. zł. Ponad 417 tys. zł udało się uzyskać na ten cel z rządowej dotacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem droga powinna być gotowa przed zakończeniem listopada tego roku. Wykonawcy maja bowiem 15 tygodni na realizację zadania od podpisania umowy.

.

,

  1. To przejście które było na samym końcu ulicy podwale było niebezpieczne samochody zasłaniały widoczność może warto coś z tym zrobić ?

Dodaj komentarz