Opublikowany: wt, Sty 1st, 2019

Przebudują Podwale dzięki rządowej dotacji

Prawie 835 tys. zł ma kosztować przebudowa ul. Podwale w Złotoryi. Miasto zapłaci jednak tylko połowę tej kwoty, ponieważ pozostałą część udało się pozyskać z rządowego programu. Inwestycja powinna ruszyć już wkrótce i zakończyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Sukcesem zakończyły się starania złotoryjskiego ratusza o dotację na przebudowę ul. Podwale z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Przedsięwzięcie warte blisko 835 tys. zł. ostatecznie znalazło się na liście 56 inwestycji drogowych, które mają otrzymać wsparcie od rządu. W przypadku Złotoryi będzie to kwota 417,5 tys. zł.

Remont ul. Podwale polegać ma przede wszystkim na budowie kanalizacji deszczowej i wymianie asfaltowej nawierzchni na długości 152 m. – Nowa deszczówka zapobiegnie zalewaniu rejonu ul. Dolnej. Zlikwidowane ma być „wąskie gardło” w górnej części Podwala, gdzie obecnie bezpieczne mijanie się samochodów uniemożliwia wystający na jezdnię „cypel” chodnika – mówi Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

Jezdnia po modernizacji będzie miała od 5,1 do 5,6 m szerokości. Przebudowa obejmie również nawierzchnię chodników. Renowacji poddane też zostaną murki oporowe wzdłuż ulicy. Po remoncie na Podwalu wyznaczonych zostanie 28 miejsc parkingowych, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Nie zmieni się natomiast organizacja ruchu – ulica nadal będzie dwukierunkowa od hotelu do parkingu, a dalej, w stronę ul. Krzywoustego – jednokierunkowa.

Modernizacja ulicy Podwale jest częścią większej przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie placu Reymonta, gdzie m.in. ma powstać rondo.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..