Ruszył remont na A4. Utrudnienia potrwają dwa tygodnie

Dziś rozpoczął się remont dolnośląskiego fragmentu autostrady A4. Od wczesnych godzin porannych kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w okolicy punktu poboru opłat w Karwianach.  Ograniczenia w ruchu już spowodowały duże korki, przede wszystkim przed bramkami na jezdni od Opola w kierunku Wrocławia. Od rana zator przekracza pięć kilometrów.

Od rana wykonawca ustawiał oznakowanie na jezdni, natomiast przełożenie ruchu planowane jest w późnych godzinach popołudniowych. Zamknięte zostały trzy bramki w kierunku Katowic (nr 11, 12, 13), a do dyspozycji kierowców będą dwie bramki (nr 9, 10). Na ten etap robót przewidziano ok. 2 tygodnie.

Z uwagi na remont oraz związane z tym utrudnienia w ruchu wyznaczono zalecaną trasę objazdu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

– Objazd rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie kierowcy zjeżdżają z autostrady A4 na drogę ekspresową S8 (dalej drogę krajową nr 8) w kierunku Kłodzka. Następnie należy skręcić w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław). Drogą wojewódzką 395 kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Taka sama trasa zalecanego objazdu obowiązuje dla przeciwnego kierunku ruchu – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Więcej na poniższej mapce.

W ramach zadania wykonany zostanie remont obu jezdni ponadkilometrowego odcinka autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat (PPO) Karwiany, jezdni manewrowych i miejsc postojowych (lokalnie) na parkingu przy PPO oraz drogi dojazdowej. Planowany termin zakończenia prac to koniec czerwca 2019 r.

Na terenie województwa opolskiego remont jezdni południowej autostrady A4 w kierunku Katowic pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle zostanie przeprowadzony po zakończeniu remontu w województwie dolnośląskim.

Roboty będą prowadzone na odcinku międzywęzłowym, bez konieczności zamykania węzłów i wyznaczania objazdów.

.

Zalecany objazd zaznaczono kolorem Zielonym

Fot. ilustracyjne

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..