Rusza remont drogi w Raszówce

Droga w Raszówce będzie remontowana. Chodzi o prawie dwu-kilometrowy odcinek. Powiat lubiński umowę podpisał z wrocławską firmą Berger Bau. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, to remont rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Na remont tej drogi mieszkańcy Raszówki czekali od wielu lat. Dokumentacja dotycząca remontu była już gotowa kilka lat temu, jednak oferty wykonawców przewyższały posiadany budżet powiatu, a pozyskiwana dotacja zewnętrzna była zbyt niska.

– Ta droga jest trochę nietypowa z tego względu, że na pewnym odcinku ona się zwęża i nie spełnia wymogów Funduszu Dróg Samorządowych. Dlatego też musieliśmy przemodelować dokumentację i przystąpić do kolejnej oferty przetargowej – informuje Adam Myrda, starosta lubiński.

I udało się. Powiat lubiński podpisał umowę z wrocławską firmą Berger Bau, która jeśli pozwoli na to pogoda rozpocznie pracę w przyszłym tygodniu. Remont prawie dwukilometrowego odcinka ma potrwać rok.

– Tym razem podzieliliśmy remont tej drogi na dwa odcinki. Z funduszu dofinansowanie dostaliśmy na 1200 metrów. Natomiast pozostałe 700 metrów to będzie wspólne zadanie gminy Lubin i powiatu lubińskiego. Oczywiście jeśli chodzi o te 1200 zł to również będziemy uczestniczyli w kosztach – dodaje starosta.

W ramach remontu położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z całą infrastrukturą i chodnikami.

Dodaj komentarz

*

code