Opublikowany: nie, Cze 23rd, 2019

Rudna wybiera nowego wójta

W gminie Rudna, w powiecie lubińskim, trwa druga tura przedterminowych wyborów wójta.

O stanowisko ubiegają się Bernard Langner i Adrian Wołkowski. W pierwszej turze wyborów, przeprowadzonej 9 czerwca, kandydaci zdobyli odpowiednio 1 151 i 1 286 głosów.

Przypomnijmy, wybory są konsekwencją utraty stanowiska przez wieloletniego włodarza Rudnej, Władysława Bigusa, który został prawomocnie skazany za przestępstwo wyborcze. Bigus, który w październikowych wyborach samorządowych ponownie zdobył stanowisko, zwyciężając w pierwszej turze, opuścił urząd po niemal trzydziestu latach nieprzerwanych rządów w gminie. Jego miejsce jako komisarz zajął Adrian Wołkowski z Prawa i Sprawiedliwości, który jednocześnie postanowił ubiegać się o fotel wójta. W dzisiejszych wyborach konkuruje z Bernardem Langnerem, który przez wiele lat był radnym gminy Rudna, zasiadał też we władzach powiatu lubińskiego.

Głosowanie potrwa do godziny 21. Oficjalne wyniki delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy poda jutro.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..