Opublikowany: pt, Lis 8th, 2019

Rewitalizacja al. Wolności na finiszu

99 lip drobnolistnych stoi już w ciągu alei Wolności w Głogowie. Drzewa pojawiły się tam w ramach kolejnego etapu inwestycji.

Jak tłumaczą przedstawiciele głogowskiego magistratu, z kolejnym etapem inwestycji przy al. Wolności trzeba było poczekać do jesieni, ze względu na warunki do regeneracji drzew i rozbudowy ich systemów korzeniowych, które wymagają umiarkowanej temperatury i sporej ilości opadów. Lipy, które stoją już wzdłuż rewitalizowanej części miasta, trafiły tu z Międzyrzecza. Każde mierzy powyżej czterech metrów. Koszt zakupu i nasadzenia jednej lipy to blisko 1,8 tys. zł

150 tys. zł ma natomiast kosztować pielęgnacja całej zieleni na al. Wolności, przez pięcioletni okres gwarancji. Kwota ta została jednak wliczona w całkowity koszt inwestycji, co oznacza, że miasto nie będzie musiało zwiększać budżetu, by zarezerwować pieniądze na ten cel.

Na inwestycję Głogów pozyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 633 916,22 zł. Całkowity koszt rewitalizacji al. Wolności to blisko 10 mln zł. Gros z tej sumy, bo prawie 6 mln zł, przekaże miastu Urząd Marszałkowski.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..