Remont przejazdu kolejowego w Polkowicach. Będzie objazd

Chodzi o przejazd kolejowy przecinający ulicę Chocianowską na osiedlu Polkowice Dolne. Jego remont rozpocznie się w piątek, 6 grudnia. Wyznaczony został objazd.

Jak informuje zarządca linii kolejowej, PMT Linie Kolejowe, prace remontowe rozpoczną się w godzinach porannych. Przejazd kolejowy będzie całkowicie zamknięty i wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Utrudnienia mają potrwać do 20 grudnia.

Dla kierowców wyjeżdżających z Polkowic w kierunku Chocianowa lub Sieroszowic wyznaczono objazd z ulicy Chocianowskiej przez ul. Fabryczną, nową obwodnicę w podstrefie ekonomicznej (na zdj.) do ronda na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej i Zawilcowej. Wjazd do Polkowic odbywać się będzie tą samą trasą.

– Naprawa przejazdu jest konieczna i podyktowana głównie usterkami powstałymi podczas długoletniego użytkowania – informuje Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice. – Zakres remontu obejmuje wykonanie przejazdu tymczasowego, demontaż płyt przejazdowych i podkładów strunobetonowych oraz wymianę szyn. Po zakończeniu prac pojawią się nowe tory i nawierzchnia przejazdu.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie pionowe.

Fot. UR/UG Polkowice – mapka

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Cycek pisze:

    Ula, słabe to zdjęcie z okna.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..