REGION/LUBIN. Policja apeluje o rozsądek nad wodą

IMG_5859Piękna, letnia aura sprzyja kąpielom. Brak wyobraźni i brawura mogą jednak doprowadzić do tragedii. Dlatego lubińska policja apeluje o rozwagę nad wodą i przypomina kilka ważnych zasad.

Z danych policyjnych wynika, że ofiarami utonięć najczęściej są niepełnoletni oraz osoby nietrzeźwe, które do wody w ogóle wchodzić nie powinny.

Najczęstszymi przyczynami utonięć są z kolei brawura, słabe rozeznanie zbiornika wodnego, nieumiejętność pływania. Często też brak właściwego nadzoru dorosłych nad najmłodszymi.

– Część utonięć to wypadki losowe, które w połączeniu z innymi niesprzyjającymi okolicznościami doprowadziły do tragedii- mówi Jan Pociecha z KPP w Lubinie.

W wielu przypadkach, aby ustrzec się przed tragedią, wystarczy zachować większą ostrożność oraz przestrzegać zasad bezpiecznego korzystania z kąpieli.
Przede wszystkim należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

– Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza- dodaje Jan Pociecha z lubińskiej komendy.

SZAT

Dodaj komentarz