REGION. Były poseł z zarzutami (WIDEO)

Były poseł SLD Ryszard Z.usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań. Chodzi o sytuację, gdy jego syn po pijanemu prowadził samochód. Były poseł zeznał wtedy, że syn był z nim w domu. Ryszard Z. miał w ten sposób chronić syna Szymona. Teraz nie  przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. 

Na początku 2014 roku została umorzona, teraz wraca na wokandę.

– Prokurator postawił podejrzanemu zarzut składania fałszywych zeznań w okresie od października 2009 roku do lutego 2012 roku. Były poseł był uprzedzony o odpowiedzialności karnej, a także o możliwości odstąpienia od składania zeznań, z uwagi na to, że sprawa dotyczyła członka jego rodziny – wyjaśnia Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Mimo to złożył zeznania i złożył je fałszywie, zarówno podczas postępowania przygotowawczego, jak i przed Sądem Rejonowym w Legnicy. Nie można było jednak wszcząć postępowania w tej sprawie, ponieważ chronił go wówczas immunitet poselski.

Ryszard Z. został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

O składanie fałszywych zeznań oskarżonych zostało również pięć innych osób, m.in. żona Ryszarda Z., synowa i kolega skazanego syna byłego posła.

Ryszard Z. Nie przyznał się do winy i nie odbierał dziś telefonu.

SZAT

Dodaj komentarz