REGION. Wielkanoc na drogach

ostatki_01Policja prowadzi w ten weekend wzmożone kontrole na drogach w ramach akcji „Wielkanoc 2014”. Kontrolowany jest stan kierujących pod kątem spożycia alkoholu, czy używania środków odurzających. Sprawdzana jest także prędkość oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

– Apelujemy do kierowców o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po tzw. symbolicznym kieliszku. Przypominamy również pieszym o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów o ruchu pieszych, ponieważ w ostatnim okresie odnotowujemy zdarzenia z ich udziałem, gdzie pieszy jest sprawcą i zarazem ofiarą zdarzenia drogowego – mówi Daria Solińska z polkowickiej komendy.

Policja apeluje również, by nie wyjeżdżać z domu na ostatnią chwilę, a z zapasem czasu. Wybierającym się w dalsze trasy policja zaleca częste postoje i odpoczynek. 

Nie dajmy się ponieść nerwom oraz pośpiechowi i bezpiecznie dojedźmy na zakupy, do domu i z świątecznymi odwiedzinami – mówi Bogdan Kaleta, z komendy w Głogowie.

pijani kierowcy 2Funkcjonariusze przypominają także o tym, by współbiesiadnicy zwracali wzajemnie na siebie uwagę.

– Siedząc przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem – dodaje Solińska.

Policja w ramach akcji Wielkanoc 2014 sprawdza również stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. Wzmożona kontrola jest także skierowana wobec pieszych, poruszających się w miejscach niedozwolonych. Akcja potrwa do 21 kwietnia.

DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz