REGION. Ruszyła akcja „Bezpieczne ferie”

1-104228Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne ferie 2014”. Policja zadba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, którzy właśnie rozpoczęli zimowe ferie. Kontrole pojazdów przewożących dzieci, prędkości i miejsc wypoczynku to tylko niektóre zadania, jakie realizują funkcjonariusze w ramach corocznej akcji.

Policjanci będą kontrolować miejsca, gdzie najczęściej gromadzi się młodzież, będą to klatki schodowe, lokale, place zabaw czy okolice szkół.

– Duża ilość wolnego czasu powoduje, że okres ferii może być dobrą okazją do spożywania alkoholu, zażywania narkotyków czy palenia papierosów. Miejmy zaufanie do naszych dzieci, ale jednocześnie dyskretnie kontrolujmy czy nie dzieje się z nimi coś niepokojącego- radzi sierż. sztab. Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Policja uczula wszystkich rodziców, by w miarę swoich możliwości zrobili wszystko, by ich pociechy podczas ferii nie nudziły się i były pod opieką osoby dorosłej. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, za brak opieki nad dzieckiem do lat 7, przebywanie na drodze publicznej dzieci do lat 7 a także spowodowanie przez nich wypadku drogowego, odpowiadają rodzice i opiekunowie.

indeks– Apelujemy aby rodzice przypominali swoim dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, sprawdzili, gdzie dziecko zamierza się bawić i jak spędza wolny czas- dodaje sierż. sztab. Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Jak co roku należy spodziewać się także częstszych kontroli stanu trzeźwości, prędkości, przewożenia dzieci w zapiętych fotelikach oraz stanu technicznego pojazdów. Policjanci będą także sprawdzać stan techniczny pojazdów przewożących dzieci na zimowiska.

SZAT/fot.policja.pl

Dodaj komentarz