REGION. Rozblili miedziową grupę przestępczą

Still0325_00000Czterech mieszkańców powiatu jaworskiego zostało zatrzymanych przez dolnośląską policję. Są podejrzani o współudział w kradzieży łącznie pięciu ton miedzianych katod z pociągów towarowych na trasie Lubin – Głogów.

– Jak ustalili policjanci, sprawcy przecięli zabezpieczenia ruchomych elementów dachu i burt jednego z wagonów, a następnie odsunęli je. Z wnętrza wyrzucili na nasyp osiem miedzianych katod o wadze około 120 kilogramów każda. Łączna wartość wyciągniętego towaru to blisko 25 tysięcy złotych – relacjonuje Kamil Rynkiewicz z komendy wojewódzkiej.

Podejrzani w tej sprawie mężczyźni zostali zatrzymani po pościgu, w którym uczestniczyli policjanci z Lubina i Legnicy. Miedziane katody zostały odzyskane w całości. Mężczyźni w wieku od 19 do 35 lat trafili do aresztu na trzy miesiące.

– W wyniku dalszych czynności w tej sprawie policjanci udowodnili zatrzymanym dodatkowo włamanie do wagonu innego składu, które miało miejsce na początku marca. Do zdarzenia doszło na szlaku kolejowym Wróblin Głogowski – Legnica. Sprawcy po włamaniu do wagonu pociągu towarowego zrzucili na torowisko i skradli katody miedziane o łącznej wadze ponad czterech ton, powodując straty w kwocie blisko 90 tysięcy złotych – dodaje Rynkiewicz.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

DRM

Dodaj komentarz