REGION. Polkowiczanie lepsi od Stali

marioW czwartek na Kopalnianej Polska pokonała Szwajcarię 2:0, dziś wyczyn naszej kadry skopiowali piłkarze KGHM ZANAM Polkowice. Podopieczni trenera Adama Buczka w doskonałym stylu po bramkach Mariusza Szuszkiewicza i Tomasza Wojciechowskiego wygrali ze Stalą Brzeg 2:0.

Trener Adam Buczek odmienił zespół, który w 4-ch meczach wywalczył dziesięć punktów. Razem z dobrą grą zespołu na Kopalnianą powoli wracają kibice. W ostatnim meczu rundy jesiennej przed własną publicznością zielono-czarni zmierzyli się z 3-cim zespołem tabeli – Stalą Brzeg. Polkowiczanie od samego początku podeszli do rywala wysokim pressingiem. Pierwsza połowa obfitowała w wiele sytuacji pod bramkami, optyczną przewagę mieli jednak gospodarze. Do przerwy było 0:0.

Wynik spotkania otworzył Mariusz Szuszkiewicz, którzy w 54 min. zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka skozłowała przed bramkarzem Stali i wpadła do siatki. 10 min. później polkowiczan od starty gola uratował słupek. To był znak dla podopiecznych trenera Buczka, że należy zmienić taktykę i zaatakować rywala. W 80 min. popularny „Mario” po indywidualnej akcji posłał futbolówkę minimalnie nad bramką Majchrowskiego. Minutę później KGHM ZANAM Polkowice prowadził już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Wojciechowski. Wtedy odżyli polkowiccy kibice, a na trybunach było słychać „jeszcze jeden”. W 86 min. w sytuacji sam na sam znalazł się Rafał Karmelita, niestety zabrakło zimnej krwi i mecz zakończył się wygraną KGHM ZANAM Polkowice 2:0. Po meczu niewielka grupa fanów wołała „chodźcie do nas”, aby podziękować zawodnikom za dobry pełen finezji futbol.

KGHM ZANAM Polkowice – Stal Brzeg 2:0 (0:0)
Bramki: Szuszkiewicz 54, Wojciechowski 81

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Wacławczyk, Szymik, Fryzowicz, Kobiela (59 Karmelita), Konefał (90 Ptak), Galas, Zawadzki (77 Wojciechowski), Bancewicz (65 Surożyński), Szuszkiewicz.

Stal Brzeg: Majchrowski – Mikła, Józefkiewicz, Sikorski, Mazur, Bonar (83 Kulczycki), Szpak (66 Gajda), Nowacki, Gancarczyk, Jaworski (74 Lipiński), Żegleń.

Dodaj komentarz